نوفالو کردن لینک خروجی مطالب

نوفالو کردن لینک خروجی مطالب

همینطور که می دانید یکی از اصول سئو و بهینه سازی محتوا در وب سایت استفاده از لینک خروجی مرتبط در متن مطلب می باشد به عنوان مثال اگر مشغول نوشتن پستی هستیم که مرتبط با موضوع فعالیت سایت معتبر و مرجع می باشد می توانیم با دادن پیوند خروجی به آن سایت ارزش و رتبه مطلب را بالا ببریم همچنین می توانیم با لینک کردن مطالب مرتبط سایت مان باعث تولید لینکهای داخلی شویم. اگر برای افزایش اعتبار نوشته ها به سایت های مرتبط و مرجع دیگر لینک داده اید می توانید با استفاده از کد و افزونه نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس تاثیر بک لینک ارسالی از سایت تان را کمتر کنید.

نوفالو کردن لینک خروجی مطالب نوفالو کردن لینک خروجی مطالب نوفالو کردن لینک خروجی مطالب what is nofollow

لینک های خروجی یک سایت به لینک هایی گفته می شود که از یک سایت به سایت دیگری لینک داده می شوند و کاربر با کلیک بر روی آنها وارد سایتی دیگر می شوند ؛ شاید جالب باشد بدانید برای سایت و رتبه ای که در موتور های جستجو بدست می آورند لینک دهی ها بسیار مهم هستند و یکی از فاکتور های مهم در الگوریتم های اخیر گوگل به حساب می آید . یکی از لینک هایی که باعث می شوند لینک دهی ها در رتبه بندی شما تاثیری نداشته باشند ، لینک دهی نوفالو ( Nofollow ) می باشد که برخی از سایت ها از آن استفاده می کنند .

دادن بک‌لینک به سایت‌های دیگر می‌تواند روی رتبه‌ی سایتمان در گوگل تاثیر منفی بگذارد اگر دقت کرده باشید در نگارش ۳٫۵ وردپرس حتی بخش پیوندها از پیش‌خوان حذف شده. اما گاهی نیاز داریم که به سایتی لینک دهیم در این زمان باید از rel=”nofollow” بهره بگیریم که گوگل برای لینک مورد نظر ارزشی را به حساب نیاورد. اگر بخواهیم این کد را برای هر لینکی در پستمان بنویسیم زمان خود را بیهوده تلف می‌کنیم و زمان برای ما باارزش‌ترین چیز است.

لینکها در خاصیت rel دو مقدار معمول فالو follow و نوفالو nofollow را می گیرند که برای فهماندن دنبال کردن و یا دنبال نکردن پیوند به موتورهای جستجو استفاده می شوند و می توان با بکارگیری صحیح آن میزان لینکهای خروجی از صفحه وب را کنترل کرد. در این مطلب از روناک وب افزونه وردپرس و کد نوفالو کردن خودکار لینکهای خروجی مطالب آموزش داده می شود پس تا پایان همراه ما باشید.

چرا و چه موقع شما باید لینک های خروجی وردپرس را نوفالو کنیم؟

موتور های جستجو مثل گوگل از سیگنال های مختلفی برای افزایش ورودی یک سایت استفاده می کنند. یکی از این فاکتور های مهم لینک های ورودی سایت هاست. زمانی که شما به سایتی لینک می دهید یعنی از کیفیت سایت خود بخشی را به این سایت میبخشید. زمانی که تعداد سایت هایی که شما به آنها لینک می دهید از تعداد سایت هایی که به شما لینک داده اند بیشتر شود پس کیفیت سایت شما از بین خواهد رفت.

پس همانطور که اطلاع دارید داشتن لینک های خروجی زیاد باعث افت کیفیت سئوی سایت شما خواهد شد، اما در صورتی که لینک ها را nofollow کنید به ربات های گوگل اطلاع داده اید که این لینک خروجی هست و نیازی به وارد شدن به این لینک نیست، پس ربات های گوگل آن لینک خروجی را اصلا لینک در نظر نمی گیرند! پس این روش بسیار مناسبی هست برای افزایش سئو وردپرس

برای nofollow کردن لینک ها باید از خصوصیت rel=”nofollow” استفاده کنید. یک مثال:

<a href=”http://themeina.ir” rel=”nofollow”>مرجع وردرس تمینا</a>

وردپرس بصورت پیشفرض خاصیت nofollow را به لینک ها نمی دهد  و شما می توانید بصورت دستی از ویرایش متن وردپرس برای تغییر کد ها استفاده کنید، اما از آنجایی که زمان یک فاکتور کلیدی برای ما وبمستر ها هست بهتره که یکم سرعت کار رو افزایش بدیم و از افزونه وردپرس برای راحت تر کردن خودمون استفاده کنیم

افزونه و کد نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس

برای افزودن تگ نوفالو پلاگینهای زیادی وجود دارد که تقریبا تمام آنها عملکرد یکسانی دارند به همین دلیل به معرفی برترین افزونه نوفالو وردپرس یعنی Ultimate Nofollow می پردازیم. این پلاگین دارای امکانات کافی برای ایجاد rel=nofollow در لینکهای خروجی از مطالب می باشد. پس از نصب و فعال سازی افزونه گزینه ای با نام Add rel=”nofollow” to link در زیر چک باکس نمایش پیوند در پنجره/زبانه تازه از بخش گذاشتن/ویرایش پیوند ویرایشگر متنی افزوده می شود که می توان با فعال کردن آن لینکهای خروجی رو نو فالو کرد همچنین امکان نوفالو کردن لینکهای موجود در دیدگاه های وردپرس نیز وجود دارد حتی می توان تمام پیوندهای موجود در سایت را no follow کرد. صفحه افزونه در مخزن وردپرس

برای نوفالو کردن لینک خروجی مطالب وردپرس می توانید الاوه بر افزونه از کد زیر نیز استفاده کنید از مزایای کد می توان به افزودن تگ no follow به صورت خودکار به تمام لینکهای خروجی مطالب قدیمی و جدید اشاره کرد. لازم به ذکر است که پس از کپی کد مورد نظر در فایل فانکشن قالب functions.php و ذخیره آن هیچگونه تغییری در بخش گذاشتن پیوند ویرایشگر متنی وردپرس ایجاد نمی شود و تمام مراحل اتوماتیک انجام می شوند.

 

 

صفحه افزونه
آموزش وردپرس سئو و وبلاگ نویسی

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.