نمایش مطالب محبوب

نمایش مطالب محبوب

برای نشان دادن محتوای خوب یک سایت بهتر است برترین مطالب را در نگاه اول به رخ کاربر بکشیم تا با دیدن آن مطالب حسابی برای خود مانور دهیم. اما متاسفانه برخی از وبمستران عزیز فراموش کردند که محبوب ترین مطالب نباید یک عمر ثابت باشد و معمولا مربوط به اولین پست ها باشد بلکه باید به صورت پویا عمل کند و به صورت روزانه , ماهانه و سالانه تغییر نماید تا کاربر متوجه سایت زنده شما بشود . یکی از راه های جلب بازدید کننده برای خواندن مطالب شما این است که یک بخش ویژه برای آن ها بسازید مثل باکس نمایش محبوب ترین مطالب سایت که یکی از روش های جدا کردن مطالب مناسب نمایش بر اساس تعداد نظر یا دیدگاه هست و برای این کار افزونه هایی هم موجود هست ولی دوستانی که میخواهند این کار را با کد انجام بدن و نخواهند که با استفاده از افزونه سرعت سایتشون پایین بیاید من این مطلب را با عنوان نمایش مطالب محبوب با استفاده از تعداد دیدگاه آماده کردم تا بتوانید استفاده کنید.

نمایش مطالب محبوب نمایش مطالب محبوب نمایش مطالب محبوب View popular content on WordPress

برای این کار نیازی به کد نویسی ندارد و تنها کافیست در صورت تمایل کد هایی را که من از پیش آماده کرده ام براتون را ویرایش کنید، می توانید از کدهای php استفاده کردم و با css هم بهآن استایل بدهید.

ابتدا یک تابع می نویسیم که مطالب پربازدید را پیدا می کند، کد تابع به صورت زیر است که باید در function.php قالب قرار دهیم.

در قسمت کوئری کد بالا مطالب را بر اساس تعداد دیدگاه ها مرتب کرده و در یک حلقه while فرا خوانی می کنیم.

حالا برای نمایش مطالب محبوب بر اساس نعداد دیدگاه ها کافیه شورت کد تولید شده را در جای مورد نظر در پنل مدیریت وب سایتتان کپی کنید. مثلا کد را در بخش ابزارک ها از منوی نمایش در قسمت متن قرار میدیم برای مکان هایی که قالب قابلیت آن را دارد مثل سایدبار یا فوتر سایت یا اینکه در صورت داشتن تخصص مورد نیاز این کد را در فایل سایدبار قالبتان کپی کنید ولی هر طور که خودتون مایل هستید.

اگر می خواهید تصویر را هم نمایش دهید می توانید از کد زیر استفاده کنید.

 

خط فوق را بعد از تک <li> قرار دهید. کد فوق تصویر مطلب را در اندازه ۴۰*۴۰ نمایش می دهد شما می توانید سایز را تغییر دهید.

کد زیر هم یک استایل ساده برای نمایش مطلب است که می توانید استفاده کنید.

 

نمایش مطالب محبوب با افزونه

شاید یکی از بهترین سایدبار یا نوار ابزار شما و همچنین در فوتر وب سایت شما لیستی از محبوب ترین مطالب سایت شما باشد.نحوه کار بدین صورت است که تعداد دفعات بازدید مطالب سایت شما به صورت خودکار ثبت می شود و یک لیست از عناوینی که بیشترین بازدید را داشته اند در اختیار بازدیدکننده سایت شما قرار می دهد.

نصب افزونه wp-postview

ابتدا افزونه wp-postview را نصب و فعال کنید.سپس کد زیر را در هرکجای قالب سایتتون که مایلید لیست محبوب ترین مطلب سایت نمایش داده بشه قرار بدید.

اگر دوست دارید که این لیست محبوب ترین و پربازدید ترین مطالب را در منوی سایت خود داشته باشید شما نیاز به افزونه PHP code widget دارید.با نصب این افزونه شما قادر خواهید بود تا کد های php را به عنوان ابزارک در ساید بار خود یا منوی خودتون قرار بدید.همون کد قبلی را درون ابزارک گذاشته تا به منوی شما این لیست پربازدیدترین مطالب اضافه شود.

 

 

 

 

آموزش وردپرس کدهای وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.