مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس

مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس

سلام به دوستادارن وردپرس و مخصوصا کاربران عزیز تمینا، امروز  توی این اموزش می خوایم بهتون یاد بدیم که چطور می تونید نوشته هایی که  رمز دار کردین رو از لیت نوشته هاتون مخفی کنید.واسه اون دسته از  دوستانی که تازه به جمع  دوستان وردپرسی اضافه شدن بگیم که  بعضی از نوشته ها رو می تونی سم به صورت رمز دار  در سایت قرار  بدیم. این روش برای خصوصی سازی محتوای مطلب، روش مناسبی است اما مشکل اینجاست که نوشته هایی که به این شکل محافظت میشوند در لیست نوشته های سایت شما برای تمامی کاربران و بازدیدکنندگان سایت به نمایش در می آیند و هر کس که رمز نوشته ی مورد نظر را در اختیار داشته باشد، با ورود به نوشته و وارد کردن رمز قادر به خواندن آن خواهد بود.

 مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس pas

پس مشخص است که اگر بخواهید یک مطلب کاملا خصوصی باشد و تنها افراد دلخواه شما از وجود آن با خبر بوده و قادر به خواندن آن باشند، این روش، روش کارامدی نیست. بنابراین کاری که در آموزش امروز قرار است انجام دهیم، این خواهد بود که از نمایش نوشته های رمز دار در سایت و در واقع حلقه ی وردپرس (آرشیو ها، دسته بندی ها و … ) به طور کامل جلوگیری به عمل آوریم و در واقع نوشته های رمز دار را به طور کامل در سایت مخفی کنیم. در این حالت تنها اشخاصی که شما لینک نوشته را در اختیارشان قرار داده باشید، قادر به مشاهده نوشته ی مورد نظر خواهند بود.

جهت جلوگیری از نمایش نوشته های رمزدار در سایت کافی است کد زیر را در فایل functions.phpکد زیر  را  قرار دهید.

با این کد نوشته ها دیگر  فقط با زدن ادرس نوشته ها در مرور گر قابل نمایش هستند و فقط مدیر به آن دسترسی دارد.حال جای  سوال  باقی می ماند اگر سایت تعدادی بیش از یک مدیر و نویسنده داشت چه؟

کد بالا، نوشته های رمز دار را، بحز ادمین، از دید همه مخفی خواهد کرد. حال اگر وبسایت شما دارای چندین نویسنده باشد شاید مایل باشید نویسندگانی که مجاز به ویرایش نوشته های رمزدار هستند نیز قادر به مشاهده این نوع نوشته ها در سایت باشند. در صورتی که مایلید چنین اتفاقی بیافتد کافی است بجای کد بالا از کد زیر استفاده کنید :

به همین راحتی  نوشته های  رمزدار خوتون رو کاملا خصوصی کردین و با همین کد کوتا به راحتی تونستید که مخفی کردن نوشته های رمزدار در وردپرس رو یاد بگیرید و استفاده کنید.

آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.