قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس

قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس

به احتمال زیاد شما هم در وب سایت ها مختلف باکسی تحت عنوان درباره نویسنده دیده باشد.این باکس ها معمولا در پایین و بعد از اتمام مطلب قرار میگیره که در اون اطلاعاتی درباره نویسنده مطلب و لینک وب سایت یا شبکه های اجتماعی نویسنده قرار میگیره . در این آموزش شما یاد میگیرید که به آسانی یک باکس درباره نویسنده به وب سایت خودتون در وردپرس اضافه کنید .در این قسمت از مجموعه آموزش های به آموزش قراردادن جعبه بیوگرافی نویسنده در پست های وردپرس می پردازیم وجود جعبه ی حاوی اطلاعاتی در مورد نویسنده و تصویر شاخصی از نویسنده به همراه راه های ارتباطی با وی احساس حقیقی بودن مطلب و امکان پشتیبانی را به کاربر می دهد همچنین جستجو برای مطالب نویسنده موردعلاقه کاربر را آسان تر می کند و با وجود لینک های ارتباطی با نویسنده کاربر را از زحمت جستجو برای راه ارتباط با نویسنده خلاصی می دهد. قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس about

قبل از آموزش باید بگم این راهکار برای تمامی سایت ها چه تک نویسنده چه سایت هایی که دارای چندین نویسنده هستن قابل استفادس و خودکار در انتهای نوشته هر نویسنده آواتار و خلاصه ای از نویسنده به نمایش در میاد.اگر دوست دارید در انتهای هر پست شما به صورت خودکار کادر درباره نویسنده این مطلب نشان داده بشود که توضیحات مختصری از نویسنده مطلب در اختیار بازدیدکننده قرار بگیرد.برای این کار هم می توان از افزونه های موجود استفاده کرد و یا که نه از روشی که من میگم بدون نیاز به افزونه استفاده کرد.یکی از مشکلات روش اول یعنی نصب افزونه برای این کار سنگین شدن و استفاده زیاد از cpu سرور شما می باشد ولی روش دوم که در ادامه توضیح خواهم داد به صورت دستی خودمون این امکانو به قالب اضافه می کنیم.به نظره من که خیلی بهتره

 

قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس about author

 

قرار دادن باکس درباره نویسنده در وردپرس

در وردپرس به قسمت کاربران رفته و هر کاربر گزینه ویرایش پروفیل خودشه انتخاب کنه.قسمت نام را تکمیل کند همچنین در انتها یک قسمتی هست به نام “زندگی نامه” که این همون خلاصه اطلاعات نویسندس که باید برای خودتان پرش کنید.

برای شروع لازم است که حلقه ی وردپرس را پیدا کرده و کد زیر را در آن قرار دهید. حلقه ی وردپرس معمولا در فایل single.php قالب شما قرار دارد ولی ممکن است در برخی از قالب ها، محل این حلقه متفاوت باشد. (مثلا در قالب twentyfifteen وردپرس لازم است این کد در فایل content.php قرار بگیرد) :

حالا در قالب خود به فایل استایل مراجعه کنید و استایل های زیر را در آن قرار دهید : (در قالب های فارسی شده در صورت وجود استایل های راست به جپ در فایل rtl.css و در سایر قالب ها در فایل style.css)

 

 

  • انجام این کار از طریق استفاده از افزونه های مختلفی همچون Simple Author Box و Starbox و بسیاری از افزونه های دیگر نیز میسر است. بنابراین اگر حال و حوصله ی ویرایش قالبتان را ندارید، میتوانید از این افزونه ها به عنوان جایگزین استفاده کنید.
  • پیش از اعمال هر نوع تغییر بر روی هر یک از فایل های سایت خود، حتما یک بکاپ از نسخه ی اصلی آن تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، به سادگی امکان رفع آن فراهم باشد.
  • اگر بعد از قرار دادن کد باکس درباره نویسنده، سایت شما به خطا برخورد کند، به این مفهوم است که کد را در محل درستی قرار نداده اید. مثلا ممکن است کدهای HTML را در بین تگ های شروع و پایان php قرار داده باشید.
  • تصویر نویسنده در این آموزش از Gravatar خوانده میشود. بنابراین جهت نمایش تصویر باید حتما یک گراواتار برای ایمیلتان ایجاد کرده باشید.
  • برای تنظیم متن درباره ی نویسنده در این باکس، کافی است شناسنامه ی خود را در وردپرس ویرایش کنید.
  • رنگ های به کار رفته در جعبه درباره نویسنده را میتوانید به دلخواه خود با ویرایش کد های CSS ارائه شده، تغییر دهید.

 

آموزش وردپرس آموزش وردپرس

۲ نظر

  1. سلام . یک سوال .
    برای نمایش کد در سایت از چه افزونه ای استفاده می کنید ؟!

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.