فعال کردن کش در سایت وردپرس

فعال کردن کش در سایت وردپرس

بیشتر صاحبان سایت امروزه WordPress را به دیگر CMS‌ها و پلتفورم‌های مدیریت وبلاگ ترجیح می‌دهند. با توجه به پلاگین‌ها و افزونه‌های فراوان و جالبی که برای این سیستم در دسترس است، ساخت یک سایت کامل به همراه تمام امکانات مورد نیاز کار آسانی خواهد بود. اما این پلاگین‌ها گا‌ها CSS‌ها و فایل‌های JavaScript خودشان را به هدر شما اضافه خواهند کرد که ممکن است پارامترهای کیفیت سنجی سایت شما (مثل سرعت) را کاهش دهد.

فعال کردن کش در سایت وردپرس فعال کردن کش در سایت وردپرس فعال کردن کش در سایت وردپرس Enable cache on WordPress

حتمی شما هم به این فکر افتاده اید که سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید و هم داخل سایت های تست سرعت سایت رتبه بهتری بیاورید پس یکی از کار هایی که شما باید بکنید این است که کش سایت وردپرسی خود را فعال کنید که از کد فعال کردن کش در سایت وردپرس در این مطلب میتوانید استفاده کنید تا دیگر نیازی نباشد که بازدید کنندگاه سایت شما برای چندین بار فایل های ثابت سایت شما را دانلود کنن مثل لوگوی سایت که با فعال کردن کش سایت وقتی لوگوی شما برای اولین بار در مرورگر بازدیدکننده دانلود شود دیگر نیازی به دانلود دوباره در بازدید بعدی نیست و این باعث کاهش مصرف اینترنت و افزایش سرعت سایت میشود . که رابطه مستقیم با سئو سایت خواهد داشت .

browser caching یا کش مرورگر قابلیتی است که امکان افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت را با ذخیره کردن فایل‌ها بر روی مرورگر کاربران امکان‌پذیر می‌سازد، بصورتی که با بارگذاری و لود شدن سایت تمامی فایل‌های موجود در آن اعم از تصاویر، فایل‌های جاوا اسکریپت و فایل‌های استایل در مرورگر کاربر طبق زمانی که شما برای آن مشخص خواهید کرد ذخیره می‌شود و در بازدید بعدی کاربر از همان برگه متوجه سرعت بارگذاری بسیار بالایی در سایت شما خواهد شد.

 

فعال کردن کش مرورگر علاوه بر افزایش سرعت سایت می‌تواند باعث کاهش فشار بر روی سرور و کاهش مصرف پهنای باند شود چرا که در صورت فعال نبودن کش همواره برای دریافت هر یک از فایل‌ها توسط مرورگر درخواست جداگانه‌ای به سمت سرور ارسال می‌شود که باعث فشار بیشتر بر روی سرور و کاهش سرعت بارگذاری سایت می‌شود.

کد فعال کردن کش در سایت وردپرس

شما باید در ریشه وردپرس خودتان همان جایی که وردپرستان نصب هست بروید و به دنبال فایل .htaccess بگردید که اگر پیدا نکردید خودتان این فایل را بسازید و سپس کد زیر را در آن کپی کنید و فایل .htaccess را ذخیره کنید و سایت خود را یک بار رفرش کنید .

خط اول و آخر توضیحات هست یعنی میتوانید این خط ها را پاک کنید و مشکلی پیش نمی آید

به مرورگر گفته می شود که عکس هایی را که فرمت jpg دارند را برای یک سال نگهداری کند و شما باید به جای یک سال هر مقداری که میخواهید مانند ماه یا سال یا هفته یا روز یا ساعت را وارد کنید .

تذکر ۱ : این کد فعال کردن کش در سایت وردپرس را حتی میتوانید بر روی قالب های html یا انواع سایت قرار داد .

تذکر ۲ : در وردپرس بعضی از فایل ها هستند که کش نمی شوند مثل فایل های جاوا اسکریپت خود وردپرس گفتم که فکر نکنید فقط برای شما این مشکل وجود دارد

آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.