غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

همانطور که حتما میدانید، وردپرس یک امکان جالب و جدید معرفی کرد و آن هم به روز رسانی اتوماتیک سیستم بدون دخالت کاربر بود. هرچند این ویژگی، واقعا ویژگی مفید و جالبی است و شاید خیلی ها از قبل در انتظار آن بودند و آرزوی آن را داشتند اما ممکن است این ویژگی برای خیلی از افراد اصلا جالب نباشد و ترجیح بدهند که آن را غیر فعال کنند. غیر فعال کردن بروز رسانی خودکار وردپرس واقعا بعضی وقت ها لازمه این ویژگی وردپرس رو غیر فعال کنیم حالا چرا ؟ دلایل خودشو  داره مثلا فرض کنید ممکن با بروز رسانی خودکار وردپرس مشکلی پیش بیاد اعم از سازگار نبودن قالب وردپرس و افزونه در این صورت سایت کلا به هم میره و باید وردپرس رو مجددا به نسخه ی قبلی برگردونید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس disable auto updates

در وردپرس ۳.۷ امکانی اضافه شده که به وردپرس اجازه میده خودکار آپدیت کنه ،این خیلی خوبه اما شاید برای بعضی از دوستان مشکلاتی از جمله هاستینگ و … وجود داشته باشد که نخوان آپدیت کنند برای جلوگیری از آپدیت خودکار لازم هست چند کار انجام دهید.

  1. ابتدا به پنل مدیریت هاستینگ خود برید (مثلا سی پنل و یا دایرکت ادمین)
  2. به پوشه root بروید و به دنبال فایل WP-config.php بگردید
  3. فایل را با استفاده از ویرایشگر باز کنید (توجه کنید اجازه دسترسی اگر رو بصورتی باشه که بشه ویرایش کرد)
  4. حال به انتهای فایل رفته و خط زیر را اضافه نمایید

با اضافه کردن این کد به فایل تنظیمات وردپرس، آپدیت اتوماتیک برای سایت شما غیر فعال خواهد شد. البته با توجه به اینکه نام این constant به خوبی انتخاب نشده و بسیاری از افراد خواستار تغییر نام آن هستند،(استفاده از عبارت DISABLED در نام این کانستنت منتطقی نیست و منطق حکم میکرد که نام آن AUTOMATIC_UPDATES یا چیز مشابهی باشد) ممکن است این کد در ورژن های بعدی تغییر کند که در آن صورت ما هم آن را به شما اعلام خواهیم کرد.

این کد باعث میشه که دیگه وردپرس شما به صورت خودکار اپدیت نشه و شما به همین سادگی توانستید اپدیت اتوماتیک وردپرس خود را قطع کنید و وردپرس فقط با اجازه شما اپدیت میشود. در صورتی که تمایل داشتید که باز خودکار آپدیت شود true را به false تبدیل کنید.

نکات مهم هنگام غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

شاید این کد در وردپرس های بعدی که ورژن متفاوتی دارند تغییر کند که البته ما باز هم آن را در درس وردپرس قرار میدهیم. کد غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس یکی از آسان ترین و سریع ترین روش های غیر فعال کردن آپدیت خودکار وردپرس هست.

آموزش وردپرس کدهای وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.