ساخت گالری تصاویر در وردپرس

ساخت گالری تصاویر در وردپرس

با سلام خدمت دوستان وردپرسی. گاهی اوقات یک سری از سایت ها هستند که نیاز به آلبوم دارن که برای عکس های سایت خود استفاده کنند . برخی از سایت ها مثل سایت هایی که مربوط به ماشین و .. میشوند به گالری نیاز دارند . من در این مطلب میخوام افزونه ای را به شما معرفی کنم که این قابلیت را به سایت شما بدهد . دسته ای دیگر از افراد که میخواهند به دلخواه خود و برای زیبایی سایت از آلبوم استفاد کنند ، میتوانند از افزونه ای که ما به شما معرفی میکنیم ، استفاده کنند . در اینجا و برای کار هایی که در بالا خدمت شما عرض کردم  ، افزونه  Gallery را به شما پیشنهاد و معرفی میکنم . پس با تمینا همراه باشید .

 ساخت گالری تصاویر در وردپرس  ساخت گالری تصاویر در وردپرس ساخت گالری تصاویر در وردپرس gallery

افزونه Gallery وردپرس

این افزونه برای ساخت گالری تصاویر زیبا در وردپرس استفاده می شود. دلیل اتنخاب این افزونه در بین افزونه های گالری وردپرس تعداد بالای نصب آن روی سایت های وردپرسی هست. تا بحال بیش از 200000 وبسایت از افزونه Gallery استفاده کرده اند. امروز قصد داریم چگونگی ایجاد گالری تصاویر در وردپرس توسط این افزونه را به شما آموزش دهیم.در پایین همین پست افزونه رو دانلود و نصب و سپس  فعال کنید.

 

 ساخت گالری تصاویر در وردپرس با افزونه Gallery

برای ساخت گالری تصاویر می توانید از بخش photo gallery روی add galleries کلیک نمایید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس  ساخت گالری تصاویر در وردپرس ساخت گالری تصاویر در وردپرس wordpress gallery plugin 3

 

در این صفحه روی دکمه Add new کلیک کنید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس  ساخت گالری تصاویر در وردپرس ساخت گالری تصاویر در وردپرس wordpress gallery plugin 4

 

در این صفحه می توانید گالری مورد نظر خود را ایجاد کنید. در فیلد اول نام گالری و در فیلد دوم slug یا همان نامک گالری را وارد کنید.  در قسمت gallery content type نوع محتوای گالری را انتخاب کنید در در description می توانید توضیحات مورد نیاز خود را برای گالری اضافه کنید.

wordpress-gallery-plugin-5 ساخت گالری تصاویر در وردپرس ساخت گالری تصاویر در وردپرس wordpress gallery plugin 5

البته گزینه های دیگری در منوی این گزینه می بینید از جمله : آلبوم ، تگ ، تنظیمات ، تم و … و در قسمت آخر ، گزینه ی ( حذف نصب ) را دارید که با کلیک بر روی این گزینه شما میتوانید افزونه را حذف کنید . در گزینه ی اول که تصویر آن را در بالا گذاشتم ، صفحه ای که باز میشود خود شامل گزینه های متعددی است که در ابتدای این صفحه شما میتوانید زیر عکس خود متن اضاف کنید . در قسمت بعد گزینه های (Yes و No ) را دارید که اگر تیک گزینه روی Yes باشد عکس شما نمایش داده میشود و اگر روی No باشد تصویر شما نمایش داده نمیشود .

افزونه ی ساخت گالری تصاویر در وردپرس  Gallery

این افزونه علاوه بر ایجاد افکت لایت باکس به تصاویر شما، مشاهده‌ی تصاویر را برای کاربران بسیار ساده‌تر می‌کند و شاید مهمترین ویژگی آن نسبت به پلاگین‌های مشابه، سادگی آن باشد. یعنی تنها کافی است شما این پلاگین را فعال کنید و بدون هیچ دردسر اضافه‌ای، افکت لایت باکس را بر روی گالری تصاویر خود مشاهده کنید.
در زیر به برخی از ویژگی‌های کلی این پلاگین اشاره می‌کنم:
۱- ایجاد افکت لایت باکس بر روی گالری تصاویر
۲- نمایش عناوین و توضیحات تصاویر به صورت Tooltip
۳- نمایش متادیتاهای مربوط به تصاویر
۴- تقسیم‌بندی گالری در صفحات مختلف
۵- اعمال تنظیمات بر روی گالری‌ها به صورت پیشفرض
و…

 

 

صفحه افزونه ساخت گالری تصاویر در وردپرس
پلاگین وردپرس گالری

دیدگاه خود را بیان کنید