روش انتقال جوملا به وردپرس

روش انتقال جوملا به وردپرس

بسیاری از مردم درباره ی وردپرس و سهولت استفاده از آن صحبت می کنند. مردم می خواهند از قدرت افزونه های وردپرس و تم های آن بهره برداری کنند. به هر ترتیب اگر می خواهید از سایت جوملای خود به وردپرس مهاجرت کنید، خوب برای کسانی که به تازگی کار خود را شروع کرده اند و در ابتدای راه هستند شاید مشکلی برای این مهاجرت وجود نداشته باشد ولی اگر مدتهاست که روی وبسایت خود کار میکنید و الان کلی مطلب دارید که واقعا نمیتوان از آنها گذشت، بدون شک لازم است راه حلی برای انتقال اطلاعاتتان از جوملا به وردپرس پیدا کنید. هدف ما هم از نوشتن این آموزش دقیقا همین است. در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه با حداقل دردسر، محتویات وبسایت خود را از جوملا به وردپرس منتقل کنید و روی وردپرس عزیز مشغول به کار شوید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس joomla db settings

اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک میزبان وب و نصب وردپرس است. هنگامی که وردپرس شما آماده اجرا شد، به بخش مدیریت وردپرس رفته و افزونه ی FG Joomla to WordPress را نصب و فعال سازی کنید.

پس از فعال کردن افزونه، به قسمت ابزار ها » درون ریزی بروید. لیستی از ابزارهای در دسترس برای نصب وردپرس خود را خواهید دید. در لیست ابزار های موجود بر روی Joomla (FG) کلیک کنید.در حال حاضر به صفحه ی وارد کننده ی جوملا به وردپرس رسیده اید. در این صفحه، شما باید وب سایت جوملای خود و پایگاه اطلاعاتی آن را ارائه دهید.

 

روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس screenshot1

 با زدن دکمه “Test the database connection” می توانید مطمئن شوید که اطلاعاتی که وارد کرده اید درست است یا خیر.

می توانید تنظیمات پایگاه داده ها را از بخش مدیریت وب سایت جوملای خود، در زیر زبانه ی Global Configuration » Server دریافت کنید. این اطلاعات همچنین در فایل configuration.php در پوشه بنیادی وب سایت جوملای شما ذخیره شده است. می توانید از طریق FTP و نرم افزارهای اتصال به FTP مانند Filezilla به وب سایت خود متصل شده و به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید و configuration.php را در یک ویرایشگر متن مانند NotePad، باز کنید.

روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس joomla db settings

پس از ارائه پایگاه داده های خود، ” Behavior” را انتخاب کنید. اگر می خواهید فایل های رسانه ای مانند تصاویر را از جوملا به وردپرس وارد کنید اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Force media import را تیک زده اید. در نهایت بر روی گزینه ی “Import content from Joomla to WordPress” کلیک کنید.

روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس import joomla wordpress

این افزونه یک اسکریپت اجرا و شروع به انتقال مطالب شما از جوملا به وردپرس خواهد کرد. بسته به اینکه چه مقدار مطالب داشته باشید، روند انتقال ممکن است طول بکشد. پس از اتمام این پروسه، یک یادداشت شبیه به این خواهید دید:

روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس joomla import success

هنگامی که همه ی مطالب خود را از جوملا به وردپرس منتقل کردید، گام بعدی این است که تمام لینک های داخلی خراب شده را تعمیر کنید. به سمت پایین صفحه ی منتقل دهنده ی جوملا (FG) حرکت کنید و بر روی دکمه Modify internal links کلیک کنید.

joomla-wordpress-internal-links روش انتقال جوملا به وردپرس روش انتقال جوملا به وردپرس joomla wordpress internal links

رفع اشکالات روش انتقال جوملا به وردپرس

• شایع ترین خطایی که مردم از این انتقال، گزارش می دهند: ” Fatal error: Allowed memory size of ****** bytes exhausted” است. شما به راحتی می توانید خطای memory exhausted را تعمیر کنید.
• اگر خطایی مربوط به اتصال به پایگاه داده مشاهده کردید، حتما اطلاعاتی که برای اتصال به دیتابیس وارد کرده اید را مجددا بررسی نمایید و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید.
• گاهی اوقات انتقال ممکن است انجام نشود به این دلیل که میزبان وب شما ممکن است دستور دهنده ی allow_url_fopen را در php.ini غیر فعال کرده باشد.در این حالت نیز ممکن است درون ریزی با شکست مواجه شود که باز هم راه حل استفاده از یک وردپرس لوکال خواهد بود.

برای رفه خطالی اولین مشکل به صورت زیر عمل کنید که در این حالت باید مموری اختصاص داده شده توسط سیستم به وردپرس بالا برود. یک راه حل استفاده از کد زیر در wp-config.php است :

طبعا این رقم باید تا جایی بالا برود که شما دیگر دچار مشکل نشوید. این راه حل ممکن است در بسیاری از هاست ها جواب ندهد. در اینجا تنها راه حلی که برایتان باقی میماند این است که این کار را بر روی یک وردپرس لوکال انجام دهید و سپس دیتابیس تولید شده را به وبسایت اصلی خود ایمپورت کنید.

صفحه افزونه انتقال جوملا به وردپرس
آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.