دستور چاپ و خروجی در php

دستور چاپ و خروجی در php

مهمترین نکته این است که فایل‌های نوشته شده به زبان پی‌اچ‌پی باید با پسوند php. ذخیره شوند. اگر به اولین کد نوشته شده به زبان php خود نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که کدهای این زبان با برچسب php؟> شروع شده و با <? پایان می‌یابد. هر چه بین این دو برچسب یا همان تگ، قرار بگیرد، سرور آن‌ کدها را به عنوان کد php در نظر گرفته و پردازش می‌کند. اما شاید بپرسید موارد خارج از این دو برچسب چگونه اجرا خواهند شد؟ خب در پاسخ باید گفت هرچه که خارج از برچسب مخصوص پی‌اچ‌پی نوشته شده باشد، عینا در مرورگر دیده خواهد شد که می‌تواند متون ساده، کد اچ‌تی‌ام‌ال یا CSS هم باشد.

پس نتیجه می‌گیرم دو قاعده بسیار مهم در برنامه نویسی php اول، ذخیره فایل‌ها با پسوند php. و دوم قرار دادن کدهای این زبان در برچسب مخصوص آن است که با php?> شروع شده و با <? خاتمه می‌یابد.

 دستور چاپ و خروجی در php دستور چاپ و خروجی در php دستور چاپ و خروجی در php PHP3دستور چاپ و خروجی در php

برای چاپ متون و سایر موارد در پی‌اچ‌پی می‌توان از دستورات مختلفی که به این منظور ایجاد شده‌اند استفاده کرد. رایج‌ترین دستور برای چاپ خروجی در php همانند کدی که جلسه اول نوشتیم، دستور echo است. روش استفاده از این دستور بدین صورت است که ابتدا آن را نوشته و سپس آنچه قصد داریم به عنوان خروجی در مرورگر کاربر نمایش یابد را مقابل آن می‌نویسیم. اگر بخواهی به صورت مستفیم با این دستور خروجی داشته باشیم باید آن را بین دابل کوتیشن یا تک کوتیشن قرار دهید و در آخر نیز علامت نقطه ویرگول را قرار دهید که به معنای پایان آن خط و دستور در پی‌اچ‌پی است. در ادامه چند دستور چاپ و خروجی را با یکدیگر تمرین می‌کنیم.

ما برای چاپ متون و محتوا از دستور echo و تابع print() استفاده می کنیم . این دو کاربرد مشابهی دارند و عموما تفاوت بین این دستور و نمیدونند .

دستور echo یک دستور پیشفرض در php هست که عمل چاپ رو بر عهده داره و تابع print() تابع پیشفرض php برای چاپ هست ، اما در هر صورت echo سرعت عمل بیشتری داره .

 نکاتی در رابطه با echo و print

۱- رشته ها حتما باید بین دو علامت تک کوتیشن ‘ یا دابل کوتیشن ” قرار بگیرند . در این حالت رشته بطور صحیح چاپ میشه

۲- برای نمایش مقدار متغییرها باید متغییر رو عینا با علامت $ چاپ کنید و دیگه نیازی به کوتیشن نیست

۳-     برای چاپ اعداد کافیست عدد رو بدون هیچگونه کوتیشن چاپ کنید

۴-     برای نمایش تگ ها و عناصر html باید کد html رو بین دو علامت تک کوتیشن یا دابل کوتیشن قرار بدید :

 

 

تفاوت echo با print

۱- در echo شما میتونید چندین رشته رو بصورت همزمان چاپ کنید ، اما در print همچین قابلیتی وجود نداره

۲- به دلیل اینکه echo یک دستور هست و print یک تابع ، echo سرعت بیشتری در اجرای عملیات داره .

۳- Echo مقدار بازگشتی نداره ولی print مقدار بازگشتی داره و همیشه ۱ رو برمیگردونه .

 

آموزش PHP آموزش طراحی وب

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.