دسته بندی تصاویر در وردپرس

دسته بندی تصاویر در وردپرس

دوستان عزیز اگر توجه کرده باشید وردپرس به صورت پیش فرض از طبقه بندی یا Taxonomy استفاده می کند که این مزیزت سبب می شود شما مطالب سایت تون را با استفاده از برچسب ها و دسته ها ، دسته بندی نمایید ولی نمی توانید از این مزیت برای تصاویر موجود در کتابخانه ی چند رسانه ای استفاده نمایید و لازم است که از افزونه های وردپرس و یا قطعه کدهای موجود کمک بگیرید تا از این طریق تصاویر خود را دسته بندی نمایید و بتوانید آنها را بهتر پیدا کنید و یا این که در صورت لزوم مرتب سازی نمایید .

دسته بندی تصاویر در وردپرس دسته بندی تصاویر در وردپرس دسته بندی تصاویر در وردپرس imege

چرا نیاز به اضافه کردن دسته به تصاویر موجود در کتابخانه رسانه وردپرس داریم؟

وردپرس به صورت پیشفرض از طبقه بندی (Taxonomy) استفاده می کند. با این سیستم میتوانید مطالب را توسط دسته ها و برچسب ها گروه بندی (دسته بندی) کنید.دسته ها و برچسب ها به صورت پیشفرض فقط در نوشته ها قابلیت استفاده دارند. اما با این حال با روش هایی میتوانید برای پرونده های چند رسانه ای، برگه ها و پست های سفارشی نیز دسته و برچسب تعیین کنید.اضافه کردن برچسب و دسته به تصاویرتان، می تواند پیدا کردن آن ها را برای شما آسانتر کند و در مرتب سازی شان به شما کمک کند.

افزودن تصویر به دسته بندی وردپرس

جهت پوشاندن ضعف عدم وجود قابلیت انتخاب تصویر برای دسته بندی یا دسته دلخواه taxonomy در وردپرس و می توان از افزونه Categories Images استفاده کرد ، پس از نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به بخش تنظیمات و سپس انتخاب برگه تنظیمات افزونه می توانید تنظیمات مدنظرتان را انجام دهید خوشبختانه ! تنظیمات زیادی در دسترس نیست، می توانید بخشی را از بین دسته و برچسب که نمی خواهید دارای تصویر باشد انتخاب کنید .

برای شروع کار شما لازم دارید که ابتدا افزونه وردپرس مورد نظر را دانلود نمایید که برای این کار افزونه را از لینک زیر دریافت کنید :

صفحه افزونه اضافه کردن چکیده مطلب

پس از دریافت فایل افزونه وردپرس ان را در سیستم خود نصب نمایید و فعال سازید تا بتوانید تنظیمات افزونه را انجام دهید . خب وقتی شما این افزونه را فعال کردید تنظیماتی را مشاهده نمی کنید ، حال برای دسترسی به تنظیماتش باید به بخش رسانه و کتابخانه بروید و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید عمل نمایید :

دسته بندی تصاویر در وردپرس دسته بندی تصاویر در وردپرس دسته بندی تصاویر در وردپرس Training right of images WordPress

شما با کلیک بر روی این گزینه باعث می شوید که پرونده های چند رسانه ای به شکل لیست برای شما نشان داده می شود و حال شما در ادامه باید بر روی ویرایش تصاویر کلیک نماییدتا وارد صفحه ی ویرایش تصویر شوید که در این صفحه شما می توانید جعبه ای به نام دسته ها مشاهده نمایید که در سمت چپ صفحه می باشد ، دقیقا همانند ویرایشگر مطالب وردپرس است . که شما در این بخش دسته ای ندارد و باید دسته بندی جدیدی را ضافه کنید حال بر روی افزودن دسته تازه کلیک نمایید و یک دسته ایجاد کنید و تصویر را در ان قرار بدهید و حتی شما می توانید در این جا زیر دسته هم ایجاد کنید ، پس از انجام تغییرات مورد نظر ، حتما انها را ذخیره کنید .

تا به اینجای آموزش شما برای تصاویر وب سایت خود دسته بندی ایجاد کردید ، حال برای این که شما بخواهید تصاویر دسته ای خاص را در نوشته ها و برگه های خود قرار بدهید ببه صورت زیر عمل کنید:

حال شما یک دسته ایجاد کردید و برای ان تصاویری را قرار دادید و اگر بخواهید این تصاویری را که در این دسته بندی ایجاد کردین در نوشته ای و یا برگه ای در سایت به نمایش درآورید لازم است که فقط از یک قطعه کد کوتاه استفاده کنید که این کد به صورت زیر می باشد : gallery category=”14″

 

پلاگین وردپرس رسانه

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.