جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها

جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها

  زمانی که کاربری در سایت شما نظر ارسال می کند در بخش دیدگاه ها آدرس آی پی وی نیز ذخیره می شود.گاهی اوقات شما قصد دارید برای کاربران سایت تون حریم شخصی خاصی تعیین کنید به همین دلیل از ذخیره آی پی کاربران می توانید براحتی جلوگیری کنید.با تمینا همراه باشید.

جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها ip

جوانب مثبت و منفی از ذخیره سازی IP در نظرات وردپرس

به طور پیش فرض , وردپرس آدرس آی پی کاربران را ذخیره می کند و این آی پی ها برای همیشه روی دیتابیس وردپرس ذخیره می شوند. دلیل ذخیره سازی آدرس های IP برای هر نظر ,کمک به صاحبان سایت برای مبارزه با نظرات ناخواسته یا هرزنامه است . با افزونه هایی مانند Akismet می توانید نظراتی از آدرس های IP شناخته شده که اسپم ارسال می کنند را مسدود کنید .

از سوی دیگر با دخیره نکردن آدرس IP در نظرات وردپرس , شما می توانید حریم خصوصی نظرات در وب سایت خود را بهبود بخشید .زمانی که آی پی کاربران شما ذخیره نشوند، کاربر احساس امنیت بیشتری خواهد کرد.

ش خواهیم داد.

روش 1: توقف ذخیره آدرس های IP در نظرات با افزونه

این روش ساده تر برای وب سایت ها و مبتدیان است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Remove IP را نصب و فعال سازی کنید . هنگامی که این افزونهفعال شد ,به جای آی پی کاربران از آی پی localhost استفاده می شود.

با این افزونه می توانید آدرس IP ذخیره شده در نظرات قدیمی تر را حذف کنید.

توجه: پس از فعالسازی افزونه، بلافاصله ذخیره شدن آی پی کاربران در بخش دیدگاه ها متوقف خواهد شد و بجای آی پی واقعی کاربران، آی پی 127.0.0.1 در بخش دیدگاه ها به شما نمای داده خواهد شد.
لازم است توجه داشته باشید که استفاده از این افزونه تنها بر روی دیدگاه هایی که پس از نصب این افزونه در سایت شما درج شوند تاثیر میگذارد و پس از نصب و فعالسازی افزونه، کماکان در دیدگاه های قدیمی تر شاهد نمایش آی پی واقعی کاربران خواهید بود. در بخش نهایی این آموزش، نحوه ی پاک کردن IP هایی که از قبل در سایتتان ذخیره شده اند را نیز به شما آموز

روش 2:توقف دستی ذخیره آدرس های IP در وردپرس نظرات

اگر با کد نویسی راحت هستید می توانید از این روش استفاده کنید.

نگران نباشید این کد را به فایل functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید.

 

این کد دقیقا کار افزونه بالا را انجام می دهد. با این تفاوت که کاری به نظرات قدیمی تر شما ندارد.

حذف  آدرس IP از نظرات قدیمی

وارد هاست خود شوید  و روی پایگاه داده مورد نظر بروید و سپس طبق تصویر زیر عمل کنید:

جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها removeipmysql

 

مطمئن شوید که شما پایگاه داده وردپرس خود را با کلیک بر روی نام پایگاه داده در ستون دست چپ خود را انتخاب کرده اید .بعد از آن شما نیازدارید بر روی منو SQL کلیک کنید .

متن زیر را در این بخش کپی کرده و روی go کلیک کنید.

توجه :

اگر شما یک پیشوند پایگاه داده وردپرس سفارشی دارید پس لطفا پیشوند جدول های سفارشی خود را تنظیم کنید WP_comments مثلا اگر به جای wp_ از re_ استفاده کرده اید پس در کد بالا باید به جای wp_comments بنویسید: re_comments

در پایان مجددا تاکید میکنیم که در ایجاد بکاپ پیش از انجام هر کاری، کوتاهی نکنید تا در طول اجرای آموزش ها، در صورت بروز مشکل، امکان برطرف کردن آن برای شما میسر باشد.

امیدوارم که روش های مختلف جلوگیری از ذخیره IP در دیدگاه ها به خوبی متوجه و یاد گرفته باشد.

افزونه Remove IP
آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.