تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم

تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم

با سلام در جلسه سوم از سری اموزش های html می خواهیم به مبحث تگ های عنوان بپردازیم از تگ عناوین برای نوشتن عنوان در متن استفاده می‌شود. جمع بستن آن‌ها به این علت است که این تگ‌ها در واقع  6 تا هستند و تفاوت آن‌ها در اندازه آن‌هاست و  به ترتیب از بزرگ به کوچک تبدیل و شماره گذاری می‌شوند.

 

Third تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم Third

تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم Capture 4

 

که h1 بزرگترین تگ عنوان می باشد و هر چه به h6 نزیدیک می شویم به سمت عنوان کوچکتر می  رویم به طوریکه h6 کوچکترین تگ عنوان می باشد.

 

عناوین در زبان اچ تی ام ال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. چرا که موتورهای جستجو برای ایندکس کردن سایت شما از عناوین به عنوان یکی از المان‌های مهم استفاده می‌کنند.

علاوه  بر این, ترتیب در استفاده از  عناوین هم مهم است. در واقع مهمترین مطالب با <h1> و مطالب زیر مجموعه و با اهمیت پایین‌تر با <h2> و به ترتیب کم اهمیت ترین عناوین‌ با <h6> نوشته می‌شوند.

پیشنهاد: از <h2> برای عناوین مهم استفاده کنید.

 

  • تگ B  برای توپر و بولد نشان دادن بکار می رود.

 

که اگر نتیجه کد را در مرورگر ببینم به صورت زیر خواهد بود

 

تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم Capture 5

 

آشنایی با تگ‌ها – پاراگراف یا p

فرض کنید که قصد طراحی یک صفحه دارید و برای این کار باید چند جمله‌ بنویسید. برای مثال می‌خواهید بنویسید که «من در حال یادگیری HTML هستم». برای نوشتن جمله در اچ‌تی‌ام‌ال نیازمند ایجاد یک تگ پاراگراف که با  مشخص می‌شود، هستیم. همانطور که پیش از این نیز گفتیم، برای نوشتن تگ‌ها یک تگ ابتدایی داریم و یک تگ انتهایی. تگ p نیز از این قاعده مستثنی نیست و یک بار باز می‌شود،‌ بعد محتوا در بین آن قرار می‌گیرد و بعد بسته می‎‌شود. پس ما نیز برای نوشتن یک جمله باید به صورت زیر عمل کنیم.

 

و نتیجه  به صورت زیر خواهد بود

 

تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم تگ‌‌های عنوان-جلسه سوم Capture 6

 

آموزش HTML آموزش طراحی وب

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.