بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها

بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها

در هر طراحی سایت یا پورتال بهره گیری از تصاویر نقش مهمی بر زیبایی محیط داخلی و افزایش کارایی خواهد داشت. با این حال بسیاری از سایت ها توجه کمی به بهینه سازی تصاویر میکنند. رعایت اصول بهینه سازی تصاویر نه تنها سرعت بارگذاری صفحات را افزایش میدهد بلکه میتواند جایگاه شما را در بخش جستجوی تصاویر گوگل بهبود بخشد.

بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها Media File Renamer

بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها

سه روش اصلی برای توضیح یک تصویر در کدهای HTML وجود دارد که امکان شناسایی وبهینه سازی تصاویر را برای موتورهای جستجو فراهم میکند که عبارتند از نام فایل، عنوان و متن جایگزین یا همان Alt tag.
نام فایل تصاویر کمک زیادی به موتورهای جستجو در شناسایی و درک موضوع آنها میکند. برای بهینه سازی تصاویر بهتر است که نام آنها را متناسب با موضوع عکس انتخاب کرده و در نام گذاری از خط تیره بجای خط زیر استفاده کنید.
متن جایگزین یا همان Alt tag، در صورت لود نشدن تصویر به کاربر نمایش داده میشود. این اتفاق زمانی میافتد کاربر اجازه لود شدن تصویر در مروگر خود را نداده باشد و یا با توجه به سرعت پایین اینترنت زمان زیادی برای نمایش صحیح تصاویر نیاز باشد. همچنین زمانیکه نشانگر موس را بر روی عکس قرار میدهیم متن جایگزین نمایش داده میشود. برای بهینه سازی تصاویر سایت استفاده از متن جایگزین اهمیت ویژه ای دارد زیرا موتور جستجوی گوگل توجه ویژه ای به آن در شناسایی تصاویر میکند.
تگ عنوان یا همان Title tag برای زمانیکه تصویر شما به صفحه مشخصی لینک شده باشد استفاده میگردد و در صورت تعریف آن با حرکت موس بر روی تصاویر بجای متن جایگزین عنوان عکس نمایش داده خواهد شد. برای بهینه سازی تصاویر، تگ عنوان بهتر است که با متن جایگزین تفاوت داشته باشد و حاوی اطلاعاتی از صفحه لینک شده به تصویر باشد. توجه موتور جستجو به این تگ کمتر از بقیه بوده ولی تعریف صحیح آن میتواند به کاربران برای درک بهتر موضوع تصویر کمک کند.

معمولا بهینه سازی ها در هر جای وردپرس ممکن است. از آن طرف هم خود وردپرس بهتر از سیستم مدیریت محتوای دیگری با موتورهای جستجو سازگاری دارد. به هر حال این رویه از طرف موتورهای جستجو اتخاذ شده که با وردپرس بیشتر دوستی داشته باشند. خب دوستان تا بحال شاید در مورد سئو و بهینه سازی تصاویر آموزش های زیادی را قرار داده ایم. اما امروز به هماهنگی بیشتر تصاویر با محتوا میپردازیم. اگر نوشته ها و مطالب وبسایت شما دارای تصویر است بهتر است در بخش مشخصات تصویر در کتابخانه نیز عنوان نوشته را برای تصویر اختصاص دهید. اما راه حل بسیار خوب این کار وقت گیر را امروز برای معرفی انتخاب کرده ایم.

طرز کار افزونه وردپرس  بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها Media File Renamer

شاید در نگاه اول استفاده از این افزونه وردپرس ساده باشد. اما دقت کنید که استفاده از این افزونه وردپرس میتواند با پیامد هایی نیز همراه باشد پس بهتر است دقت کافی را داشته باشید. فرانید خطرناکی پشت این افزونه قرار دارد. زیرا یک عمل خودکار را به عهده میگیرد. پس اول از هر کاری، بجای اینکه تغییر عنوان را برای همه نوشته ها تغییر دهید. روی چند نوشته آن را امتحان کنید. اگر افزونه بخوبی کار کرد پس میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید اما اگر کار نکرد! ابتدا برای چند نوشته تغییر نام را بزنید. سپس کش مرورگر خود را خالی کنید. سپس دوباره امتحان کنید. اگر کارساز بود پس با خیال راحت استفاده کنید. توصیه ما به شما اینست که قبل از استفاده از افزونه وردپرس Media File Renamer حتما بکاپی تهیه کنید.

افزونه وردپرس Media File Renamer میتواند عنوان تمامی نوشته ها را به طور خودکار در بخش نام تصاویر شما درج کند. این برای سئو خیلی خوب است زیرا تصاویر را به نوشته ها سنجاق میکند و در کل به این صورت که به موتور جستجو میفهماند که این تصویر جزئی جدا نشدنی بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها این نوشته یا آموزش است.

این افزونه پیرامون عنوان تصاویر جستجویی رو انجام میده و اگه نام تصویر قرار گرفته شده در پست شما با عنوان اصلی تصویر یکی نبود اون رو جایگزین و بهینه میکنه.برای مثال فرض کنید اسم فایل تصویری ما ex.jpg باشه ولی عنوان تصویر a lot of fish باشه. با زدن دکمه ی rename عنوان تصویر تغییر میکنه و بهینه میشه!

حالا اگه تمایلی به تغییر اتوماتیک نام تصاویر ندارید به راحتی میتونید عنوان تصاویر رو تغییر بدید.با به روز رسانی عنوان تصویر افزونه ی file renamer هماهنگی بین عناوین رو ایجاد میکنه.

  این افزونه نام تصاویر قدیمی تر رو در نوشته و یا برگه های شما با فایل جدید جایگزین کنه!

 

صفحه افزونه بهینه سازی تگ تصاویر با عنوان نوشته ها
پلاگین وردپرس رسانه سئو

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.