بالا بردن کیفیت تصاویر در وردپرس

بالا بردن کیفیت تصاویر در وردپرس

در حالت پیشفرض هنگامی که تصاویر را در وردپرس بارگذاری میکنید، وردپرس به صورت خودکار کیفیت تصاویر را به 90% کاهش می‌دهد و فشرده می‌کند که این کاهش کیفیت می‌تواند برای عکاسان به یک مشکل تبدیل شود یا ممکن است کاربران دیگر خواهان حتی کم‌تر شدن کیفیت تصاویر باشند زیرا باعث کمتر شدن حجم تصاویر و در نتیجه بالا رفتن سرعت وبسایت خواهد شد. در ادامه می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم این درصد پیشفرض را در وردپرس تغییر دهیم.

بالا بردن کیفیت تصاویر در وردپرس بالا بردن کیفیت تصاویر در وردپرس بالا بردن کیفیت تصاویر در وردپرس imge

یکی از مسائلی که در آپلود تصویر های jpeg (تصاویری که دارای یکی ازفرمت های pg, .jpeg, .jpe, .jif, .jfif, .jfi باشند) در  وردپرس وجود دارد، کم کردن حجم اتوماتیک و درنتیجه کم شدن کیفیت آن است. وردپرس به تور خودکار ،۱۰٪ از حجم اولیه تصویر می کاهد و کیفیت آن را به ۹۰٪ کیفیت عکس اولیه می رساند.

این گونه کاهش کیفیت مخصوصا برای تصاویری که JPEG Quality آن ها کمتر از ۶۰ است، بسیار واضح و آزار دهنده خواهد بود.در این آموزش به شما خواهیم گفت که چگونه از فشرده سازی وردپرس جلوگیری کنید. پس با ما همراه باشید.

 اگه وردپرسی هستین و سایت تون هم قالب بروزی داره و خلاصه اصلا تو سایت وردپرسی شما تصویر و یا تصاویری موجود هست پس همراه با ما باشید تا چگونگی و نحوه افزایش کیفیت تصاویر در وردپرس رو بهتون آموزش بدیم.اگه پیرو مباحث شیرین سئو و الگوریتم های هوشمند گوگل باشین شاید شنیده باشین که سرعت سایت در سئوی سایت شما نیز تاثیر داره پس سرعت سایت شما مهمه هم برای شما و کاربران و هم برای گوگل. از اون ور هم تصاویر باعث افزایش زمان لود شدن سایت شما میشن و سئوی منفی پس یا باید از تصاویر استفاده نکنین که این گزینه تا حدودی غیر ممکن هست و یا هم تصاویرتون رو بهینه و کم حجم تر کنین که گزینه دوم بهتر و خوشگل تر به نظر میرسه.

خب ما نیز بر آن شدیم تا گزینه دوم رو آموزش بدیم. اما تا حدودی وردپرس این کار رو خودش میکنه اما کیفیت تصاویر میاد پایین در حالی که این کمی با گزینه دوم ما متغیر هست.

عدم فشرده سازی و بالا بردن کیفیت تصویر در وردپرس

برای رسیدن به هدفمان، یعنی جلوگیری از فشرده سازی بیشتر تصاویر و جلوگیری از، از دست رفتن کیفیت تصاویر در وردپرس، لازم است از فیلتر jpeg_quality استفاده کنیم. برای انجام این کار کافی است کد زیر را در فایل functions.php یا افزونه ی site-specific خود قرار دهید:

 

در کد بالا، کیفیت تصویر را بر روی 100 قرار داده ایم تا فشرده سازی و کاهش حجم روی تصویر اعمال نشود.

 

فشرده سازی و کاهش حجم بیشتر تصاویر در وردپرس
خوب، ممکن است شما جزو آن دسته افرادی باشید که ترجیح میدهند جهت صرفه جویی در مصرف پهنای باند و … حجم و کیفیت تصاویرشان را کمی پایین تر بیاورند. مشکلی نیست. این کار هم کاملا امکان پذیر است. کافی است بجای کد بالا از کد زیر استفاده کنید :

تنها تفاوت این کد با کد قبلی در کیفیتی است که برای فیلتر jpeg_quality تعریف کرده ایم. همانطور که مشاهده میکنید در خط سوم کد، کیفیت تصویر معادل 65 تعریف شده است. با تغییر این رقم میتوانید به سادگی به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنید اما شخصا کیفیت های کمتر از 65 را اصلا به شما توصیه نمیکنیم چون کیفیت های کمتر از این مقدار عموما باعث نمایان شدن پیکسل های تصویر شده و نمای زیبای سایت شما را از بین خواهند برد.

این فیلتر روی تصاویری که قبلا در سایتتان آپلود کرده باشید کار نمیکند و تغییراتی که اعمال کرده اید، بر روی تصاویری که پس از این تغییر بر روی سایت آپلود کنید، موثر خواهد بود. بنابراین برای اعمال این تنظیمات بر روی تصاویری که قبلا در سایتتان آپلود کرده اید لازم است از افزونه ای مانند Regenerate Thumbnails استفاده کنید تا تغییرات شما روی تصاویر قدیمی اعمال شده و تصاویر با فیلتر جدید مجددا ایجاد شوند.

 

 

 

آموزش وردپرس آموزش وردپرس کدهای وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.