ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس

ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس

زمانی که شما تنها کاربر ثبت نام شده در سایت وردپرسی خود هستید، یعنی سایت تنها یک مدیر دارد و امکان ثبت نام و ورود کاربران دیگر نیز در سایت غیر فعال است، برای محافظت از ناحیه مدیریت وردپرس، انتخاب های گسترده ای دارید که با توجه به سلیقه و نیازهای خود میتوانید هریک را که برای شما مناسب تر است انتخاب کرده و برای بالا بردن امنیت وبسایت خود، از آن ها استفاده کنید. اما زمانی که وبسایت شما چندین کاربر دارد، برای امن کرده بخش ورود، ثبت نام و بازنشانی رمز عبور، لازم است راه حلی را در نظر بگیرید که استفاده از آن برای سایر کاربران سایت شما دشوار نبوده و توسط همه قابل استفاده باشد. یکی از بهترین شیوه ها برای امن کردن ورود به ناحیه کاربری وردپرس، ثبت نام و بازنشانی رمز، استفاده از پرسش امنیتی است.بیشترموسسه های مالی و شرکت های بزرگ به شما نیاز دارند تا به سوال های امنیتی برای تایید هویت پاسخ دهید.ما به شما نشان خواهیم داد چگونه در صفحه ورود،ثبت نام یا رمز عبوری سوال های امنیتی اضافه کنید.

ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس PAS

چرا اضافه کردن سوال امنیتی؟

راه های زیادی برای محافظت از پیشخوان وردپرس وجود دارد. اضافه کردن سوال امنیتی به صفحه لوگین همانند یک رمز دوم عمل می کند. کاربر میتواند سوال مربوط به خودش را انتخاب کرده و به آن پاسخ دهد. سپس در زمانی که قصد ورود به پیشخوان را داشت، این سوال برایش به نمایش در می آید و باید پاسخی که ق  بلا انتخاب کرده بود را به آن بدهد. انتخاب سوال امنیتی توسط کاربر در صفحه ثبت نام یا در پیشخوان وردپرس امکان پذیر است.

این عمل کار هکر ها را برای ورود به سایت از طریق یک لیست بلند از یوزنیم و پسورد ها سخت می کند.

 

security-question1 ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس security question1

پس از تعریف سوالات دلخواه، اگر سوالی اضافی است و یا به هر دلیل مایل نیستید از آن استفاده کنید، میتوانید با کلیک بر روی دکمه Remove آن را حذف کنید.  در همین بخش، در پایین صفحه سه قسمت دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید تعیین کنید، در چه بخش هایی سوالات امنیتی به کاربر نشان داده شوند ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس enablesecurityquestions

 فعال کردن تنظیم بخش Login Screen منجر به پرسیدن سوال امنیتی در هنگام ورود به اکانت، فعال کردن بخش Register Screen منجر به نمایش امکان انتخاب سوال امنیتی در هنگام ثبت نام و فعال کردن تنظیم Forgot Password Screen منجر به پرسش سوال امنیتی در زمان بازنشانی رمز عبور خواهد شد.
بعد از اینکه این سه گزینه را فعال کنید، از این پس کاربران در هنگام ثبت نام لازم است یک پرسش امنیتی برای خود انتخاب کرده و به آن پاسخ دهند. حال در صورت فعال بودن تنظیم Login Screen کاربران در هنگام ورود نیز باید به پرسش امنیتی که انتخاب کرده اند پاسخ بدهند و همچنین در صورتی که بخواهند رمزشان را در وردپرس ریست کنند نیز باید پرسش امنیتی و پاسخ آن را بدانند.

security-question5 ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس security question5

بافعال کردن سوال های امنیتی در صفحه رمز فراموش شده کاربران را وادار به پاسخ به سوالات می کند تا یک ایمیل برای بازیابی رمز عبور دریافت کنند.اگر ایمیل کاربری به خطر افتاد این کار می تواند کسی که بخواهد با استفاده از رمز بازیابی وارد شود را متوقف کند.

 

صفحه دریافت افزونه ایجاد سوال امنیتی برای صفحه ورود وردپرس
پلاگین وردپرس کاربردی

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.