افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

افزونه WP Super Cache بدون شک یکی از برترین افزونه هایی در زمینه افزایش سرعت بارگزاری وردپرس می باشد. سرعت بارگزاری یکی از عامل های مهم رتبه بندی توسط شرکت گوگل می باشد. پس سعی کنید این عامل مهم را دست کم نگیرید.

از تعریف کش(cache) چشم میبندیم ویه راست میریم سر اصل مطلب که معرفی این افزونه است. WP Super Cache، سعی میکنه تا از تمام صفحات شما بویژه صفحات پویای شما یک نسخه ایستا بروی سیستم کاربر قرار بده، تا در مراجعات بعدی، کاربر سایت شما رو از سیستم خودش لود کنه. این همه قضیه نیست؛ این نسخه ایستا همچنین روی سرور شما نگهداری میشه و کاربران جدید با مراجعه با سایت شما، نسخه ایستا رو از سرور شما دریافت میکنن؛ تمام این پاراگراف که براتون از عملکرد این افزونه نوشتم یعنی: درخواست کمتر ازسرور، مراجعه کمتر سرور، پاسخ کمتر سرور و در نتیجه سرعت بیشتر سایت.همه این امکانات درحالی در اختیار شما قرار گرفته که نیاز به تنظیمات پیشرفته ای ندارید و به راحتی میتوانید سایت خودتون رو با این افزونه کش کنید.

 افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت SPEED

 افزایش سرعت سایت

یکی از مهمترین نیازهای سایت سرعت لود سایت هستش و هر مدیر سایتی در تلاش است تا این سرعت را تا حد ممکن افزایش دهد اگر مطالب آموزش سئو رو دنبال کرده باشید در آنجا هم یکی از مهمترین موارد بهینه بودن یک سایت سرعت لود سایت هستش. قبلا هم افزونه w3 total cache رو که کارش اون افزونه هم افزایش سرعت سایت بود می تونید از اون افزونه هم دیدن کنید.طبق گفته ی سازنده ی این افزونه , افزونه wp super chache فشارهای وارد شده بر سرور را کاهش می دهد و صفحات سایت شما را تا حد ممکن فشرده سازی میکند , فشرده سازی php و …

ابتدا افزونه را می توانید از پایین دریافت نمایید و سپس افزونه را فعال نمایید. وقتی افزونه را فعال کردید پیغامی مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.

 بعد از مشاهده پیغام بالا برروی نوشته ی plugin admin page کلیک کنید، که به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد. در صفحه تنظیمات این افزونه مانند تصویر زیر تیک ” Caching Off ” را به ” Caching On (Recommended) ” تغییر دهید.

افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت WP Super Cache Warning

افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت Enable Caching

 بعد از انجام این کار به تب ” Advanced ” بروید و گزینه ها را به ترتیب زیر انتخاب و تغییر دهید.

در قسمت Caching :

Use mod_rewrite to serve cache files

در قسمت Miscellaneous :

Compress pages so they’re served more quickly to visitors
۳۰۴ Not Modified browser caching. Indicate when a page has not been modified since last requested
Don’t cache pages for known users
Cache rebuild. Serve a supercache file to anonymous users while a new file is being generated

و در آخر، در قسمت Advanced :

Extra homepage checks. Very occasionally stops homepage caching

گزینه های بالا را انتخاب کنید.

دقت کنید که گزینه هایی را که نام برده شده را انتخاب کنید. بعد از انجام کار های بالا برروی دکمه Update Status کلیک کنید. وقتی که این کار هم انجام دادید با یک هشدار مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت rewrite rules

به این هشدار توجهی نکنید و به پایین صفحه بیایید و یک کادر بزرگ زرد رنگی را مشاهده می کنید و برروی Update Mod_Rewrite Rules Button کلیک کنید.

افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت update modrewrite

کادر زرد رنگه به سبز تغییر کرد و تبریک می گویم ! شما توانستید این افزونه را تنظیم کنید و تنظیمات را آپدیت کنید.

افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت mod rewrite rules updated

و سری به سایت بزنید و از سرعت سایت لذت ببرید.

پلاگین وردپرس کاربردی

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.