اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP

اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP

بلاک شدن پنل وردپرس به هر دلیلی یکی از بدترین اتفاقات می تواند باشد خصوصا در مواقع ضروری.اما راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد. یکی از این راه حل ها اضافه کردن کاربر ادمین از طریق MySql است. اما اگر به MySql دسترسی نداشته باشید چه باید کرد؟آیا امکان اضافه کردن کاربر از طریق اکانت FTP در وردپرس وجود دارد ؟

اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP ADMIN

فراموش کردن رمز عبور یا نام کاربری ناحیه مدیریت وردپرس، مسئله ای است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. (از آن بدتر وقتی است که مطمئن هستید رمزتان صحیح است ولی … ) به هر حال اگر به هر دلیلی دسترسی شما با اکانت مدیریت وردپرس دچار اختلال شود، یکی از راه هایی که پیش روی شماست و میتواند مشکل شما را به سرعت برطرف کند، اضافه کردن ادمین جدید به وردپرس است. (بدیهی است که این تنها روش بدست آوردن دسترسی دوباره نیست) اضافه کردن ادمین جدید به وردپرس، بدون دسترسی به ناحیه مدیریت را میتوان به دو شکل انجام داد. روش اول اضافه کردن مدیر جدید با استفاده از دیتابیس است و روش دوم که بسیار بسیار ساده است و ، اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTPاست.

  اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP ftp download

اضافه کردن ادمین جدید با استفاده از FTP

از طریق اکانت FTP وارد سایت شوید و فایل functions.php که در آدرس زیر می توانید آن را پیدا کنید را باز کنید.

نکته: برای اینکه راحتر بتوانید فایل ها را از طریق FTP ویرایش کنید بهتر است آن را دانلود کنید و با استفاده از ویرایشگر کد خود تغییرات لازم را روی فایل مورد نظر انجام داده و دوباره آپلود کنید.

فایل functions.php را جهت ویرایش باز کرده و کد زیر را در انتهای فایل قرار دهید. دقت کنید که اگر در انتهای فایل شما تگ پایانی php قرار دارد، این کد باید قبل از تگ پایانی php قرار بگیرد. در غیر این صورت سایتتان دچار خطا میشود. همچنین دقت کنید که بعد از قرار دادن این کد در فایل مربوطه، فضای اضافی به انتهای آن اضافه نکنید.

دقت کنید که در کد بالا میبایست عبارت username, password و email@domain.com را با اطلاعات مدیر جدیدی که میخواهید ساخته شود جایگزین کنید. طبیعی است که ایمیل و نام کاربری مورد نظر شما نباید از پیش در سیستم موجود باشد.

بعد، فایل را ذخیره کنید و سپس آن را به وب سایت خود را با استفاده از کلاینت FTP آپلود کنید.

نکته:

بلافاصله بعد از اینکه موفق به ورود به ناحیه مدیریت وردپرس شدید، کد فوق را از فایل functions.php خود حذف کنید.

  حالا میتوانید رمز کاربر اصلی خود را به رمز دلخواهتان تغییر دهید تا ورود با اکانت مدیر اصلی مجددا میسر شود. پس از انجام این کار میتوانید مجددا با یوزر قدیمی خود وارد وردپرس شده و یوزر جدید را حذف کنید. اگر هم نمیخواهید یوزر جدید را از وردپرس حذف کنید، حتما رمزی کاملا امن برای آن در نظر بگیرید تا موجب هک شدن سایت و به خطر افتادن امنیت آن نشود.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که وقتی میگوییم دسترسی FTP منظورمان این است که میخواهیم فایل ویرایش کنیم. پس با دسترسی به فایل منیجر هاستتان هم میتوانید همین کار را انجام بدهید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.