آموزش کار با MYSQL در PHP

آموزش کار با MYSQL در PHP

آموزش PHP بدون مباحث مربوط به ارتباط بین mysql و php قطعا ناقص خواهد بود .
در آموزش این مبحث ، دو شاخه مدنظر است . یکی آموزش مفاهیم دیتابیس و پایگاه داده (Database) هاست که این بخش در آموزش پایگاه داده ها به صورت کامل در بخش آموزش پایگاه داده ها مطرح خواهد شد و شاخه دیگر ارتباط بین mysql و php و اجرای دستورات mysql از طریق PHP است که در این مقاله به آموزش آن می پردازیم . در پایگاه داده ها چهار عمل اصلی درج (insert) ، حذف (delete) ، بروزرسانی (update) و انتخاب (select) وجود دارد که همانطور که گفتم برای آشنایی با چند و چون این دستورات باید به بخش آموزش پایگاه داده ها رجوع کنید . هدف ما در این مقاله آشنایی با نحوه اجرای این چهار عمل اصلی mysql در PHP است و فرض شده که مخاطبان سایت با مفاهیم پایگاه داده و دستورات دیتابیس مشکلی نداشته و به آن مسلط هستند.
 
 آموزش کار با MYSQL در PHP آموزش کار با MYSQL در PHP آموزش کار با MYSQL در PHP Working with PHP MYSQL in themeina

آموزش کار با MYSQL در PHP

بطور خلاصه می توان گفت پایگاه داده به محل ذخیره سازی اطلاعات بصورت سازمان یافته گفته می شود.

این سازماندهی در نرم افزار هایی که بدین منظور طراحی شدند صورت می گیرد که MySQL یکی از این نرم افزارها است. MySQL بدلیل سادگی ، قدرت بالا ، سرعت بالا و انعطاف پذیری و همچنین Open Source بودنش از محبوبیت بالایی در کار با PHP برخوردا است.

اگر به زبان ساده بخواهیم کاربرد آن را تعریف کنیم می توان این گونه گفت که مطالب موجود در این وبلاگ ، نظراتی که شما عزیزان می دهید ، تاریخ ارسال مطلب و تیتر پست ها همگی و همگی در پایگاه داده ذخیره می شود.

بصورت خلاصه کار هایی که برای کار با MySQL  باید انجام دهید :

1- اتصال به سرور پایگاه داده

2- ساخت دیتابیس 

3- انتخاب دیتابیس

4- ساخت جدول

5- بستن اتصال سرور

PHP تقریباً با تمام نرم افزار بانک اطلاعاتی از جمله Oracle و Sybase کار می کند ولی بانک اطلاعاتی MYSQL که آزادانه در دسترس همگی است، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

چیزهایی که شما باید آماده داشته باشید؟

شما از قبل آموزش mysql را دیده و با مفاهیم ابتدایی mysql آشنا باشید.

آخرین نسخه ی mysql را دانلود کرده و نصب کنید.

بانک اطلاعاتی کاربر مهمان {database user guest} با رمزعبورguest123 به وجود آورده باشید.

اگر بانک اطلاعاتی به وجود نیاورده اید، پس به کاربر ریشه {root user} و رمزعبور آن برای به وجود آوردن بانک اطلاعات نیاز دارید.

ما این فصل ها را به صورت بخش های زیر تقسیم بندی کرده ایم.

  1. وصل شدن به بانک اطلاعاتی my SQL، یاد بگیرید که چگونه با استفاده از PHP می توانید اتصال بانک اطلاعاتی MY SQL را برقرار کنید. {متصلشوید و یا قطع کنید}
  2. با استفاده از PHP خود یک بانک اطلاعاتی MY SQL بسازید این بخش به شما توضیح می دهد که چگونه با استفاده از PHP می توانید یک بانک اطلاعاتی SQL و  tablesبسازید.
  3. با استفاده از PHP بانک اطلاعاتی my SQL را پاک کنید این بخش به شما توضیح می دهد چگونه با استفاده از،PHP جداول {tables} و بانک اطلاعاتی SQL را حذف کنید.
  4. چگونه اطلاعات را وارد بانک اطلاعات SQL کنیم پس از این که شما جداول و بانک اطلاعات مورد نظر خود را تعبیه کردید مایل هستیدکه اطلاعاتتان را وارد این {tables} جدول ها کنید. این جسله ی آموزشی با استفاده از مثال واقعی و محسوس وارد کردن اطلاعات را به شما تعلیم می دهد.
  5. بازیابی اطلاعات از بانک اطلاعاتی، یاد بگیرید چگونه records را با استفاده ازPHP بانک اطلاعات SQL بازیابی کنید.
  6. استفاده از paging سرتاسر زمان، در این بخش آموزش قرار دادن و نشان دادنquery results خود در صفحات متعدد و شیوه ی ساختن navigation link را خواهید آموخت.
  7. اطلاعات رابه بانک اطلاعات SQL به روز رسانی کنید. این بخش چگونگی به روز رسانی {update} اطلاعات و records موجود به بانک اطلاعات SQL را با استفاده از PHP به شما توضیح می دهد.
  8. حذف اطلاعات از بانک اطلاعاتی SQL_. در این بخش روش محو کردن records از بانک اطلاعاتی SQL به کمک PHP تشریح می شود.
  9. به کمک PHP از بانک اطلاعاتی SQLbackup، یاد بگیرید چگونه با روش های مختلف می توانید به منظور اهداف ایمنی backup از بانک اطلاعاتی خود بگیرید.
نحوه اجرای دستورات insert ، delete و update در PHP
 
در این مثال فقط اجرای دستور insert را بررسی می کنیم دو مورد دیگر هم 99 درصد مشابهت دارند .
 
فرض کنید دیتابیسی داریم با نام school . در این دیتابیس (Database) جدولی (table) با نام students قرار دارد . میخواهیم با استفاده از PHP فرمی طراحی کنیم که نام و نام خانوادگی و کد ملی را از کاربر (مثلا اپراتور مدرسه) بگیرد و این اطلاعات را در جدول درج کند . (این مثال را بسیار ساده در نظر گرفته ایم که گیرایی آن حفظ شود) . ابتدا این فرم را ببینیم . نام این صفحه را می گذاریم form.php :
 
 
 
آموزش PHP آموزش طراحی وب

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.