آموزش درون ریزی قالب با xml

آموزش درون ریزی قالب با xml

سلام به همراهان همیشگی امروز به آموزش درون ریزی  قالب ها می پردازیم. اگر  قالب های  سایت تمینا رو که  به صورت رایگان در اختیار شما  قرار داده رو دانلود کرده باشید می بینید که در کنار  قالب یک فایل درون ریز یدمو هست که امروز می خواهیم آموزش  بدیم چطور قالب خودتون رو شبیه دمو درون ریزی کنید.حتما تا به حال وقتی یه قالبی رو خریدید یا دانلود کردید در بین برخی از این ها یه فایلی وجود داره با پسوند XML حالا اسمش فرق نمیکنه چی باشه , این فایل حاوی اطلاعاتی از تنظیمات و ساختار منو قالب , برگه , نحوه ی ایجاد کدهای کوتاه و … هستش مثلا یه قالبی که دموش و دیدید ولی نمی تونید شبیه دمو اون و تنظیم کنید و به مشکل می خورید همچنین برگه ها و سایر مواردش رو شبیه پیشنمایش ایجاد و تنظیم کنید, به همین خاطر امکانی در وردپرس وجود داره که میشه از سایتی که راه اندازی و تنظیم کردیم یه فایل xml برون ریزی کنیم.

قالب های وردپرسی معمولا یک فایل xml که دمو قالب وردپرس می باشد را همراه دارد.این فایل xml شامل تنظیمات پیش فرش قالب و پست ها و دسته بندی ها و صفحات و سایر موارد می باشد که شما با بارگذاری این فایل ظاهر و تنظیمات خود را همانند پوسته پیش فرض درمیارید

 

افزونه درون ریزی فایل Xml وردپرس WordPress Importer

واسه درون ریزی قالب باید افزونه wordpress importer رو نصب کنید , در قسمت مدیریت سایت روی گزینه ابزارها » رون ریزی کلیک کنید در پنجره ای که باز میشه گزینه وردپرس رو باید انتخاب کنید به تصویر زیر دقت کنید.

 

آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml import in worpdressآموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml wordpress import xml

وقتی که ما پلاگین رو نصب کردیم و به بخش مربوط طبق  شکل  زیر مراجعه کردیم به مسیر زیر منتقل می شویم

 

آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml Untitled

آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml select xml file for import in wordpress

آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml 6

آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml آموزش درون ریزی قالب با xml 7

در فیلد اول یک نام وارد کنید مثلا اسم خودتون به فارسی یا انگلیسی فرقی نمی کنه این نام به عنوان نویسنده مطالبی که درون ریزی میشه شناخته خواهد شد , در کادر بازشو دوم نام کاربری سایتتون که هنگام نصب ایجاد کردید رو انتخاب کنید. پایین تر بخش Import Attachments مربوط به فایل های پیوست فایل درون ریزی می باشد که سوال می کنه می خواهید فایل ها هم درون ریزی بشه مثل تصاویر و … که باید تیک این گزینه رو بزنید و در پایان روی دکمه submit کلیک کنید.

 آموزش درون ریزی قالب با xml

در صفحه ای که باز می شود شما باید انتخاب کنید که محتوهای که قرار است در سایت شما وارد شود به نام کدام کاربر ثبت شود

همچنین اگر تیک گزینه download and import file attachments رو بزنید فایل های تصویری بر روی سایت شما آپلود می شود

وقتی که درون ریزی با موفقیت انجام بشه حالا بستگی به نحوه درون ریزی و فایل درون ریزی داره اغلب کدهایی ظاهر میشه که نشانه درون ریزی شدن هست و در پایین پیغام All don! و همچنین have fun! نمایش داده میشه. کدهایی که ظاهر میشه به صورت Failed to import هست که اغلب دوستان فک می کنم این Failed به معنای عدم موفقیت هست , اما به این صورت نیست و عملیات درون ریزی درست انجام شده. توجه داشته باشید اگر به خاطر کم بود سرعت پیغام have fun درپایین نوشته ها نمایش داده نشد و درون ریزی در وردپرس با مشکل مواجه شد مجددا صفحه را رفرش کنید تا درون ریزی کامل انجام بشه. در پایان حتما روی گزینه have fun ( یعنی لذت ببرید ) کلیک کنید تا به پیشخوان برگردید.

 

چرا به انتقال محتوا نیاز داریم

گاهی سایت هایی را بصورت نمونه میسازیم برای ایجاد کل سایت می توانیم از محتوای سایتی دیگر استفاده کنیم

ممکن است قصد داشته باشیم تغییری را در سایتمان چک کنیم.می توانیم از انتفال داده به لوکال هاست یا محیط های تست دیگر استفاده کنیم تغییر در خود سایت

ممکن است ما را دچار مشکل کند،ما می توانیم سایتی دیگر را داشته باشیم که به عنوان برادر دوقولوی سایت ما نقش پشتیبان را بازی کند شاید بخواهیم سایت خود را در دامنه ای دیگر ایجاد کنیم.

ممکن است سیستمی دیگر داشته باشیم (مثل جومولا) و بخواهیم اطلاعات را بین دو سیستم منتقل کنیم با این کار میتوان محتوای بعضی از افزونه ها را نیز منتقل کرد!

 

آموزش وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاه خود را بیان کنید

WordPress spam blocked by CleanTalk.